Skip to main content

Ewa Lazarek

Fizjoterapeutka, trenerka przygotowania motorycznego

Praca fizjoterapeuty od zawsze była dla mnie inspirująca, dlatego też kierunek studiów nie był trudnym wyborem. To właśnie kontuzja kolana w młodym wieku była początkiem przygody z fizjoterapią. Ogromna wiedza mojego terapeuty na temat anatomii i fizjologii, a także połączenie pracy manualnej i ćwiczeń od razu przekonały mnie do wyboru życiowej ścieżki. Dlatego też moją pasją jest uczestniczenie w procesie powrotu do zdrowia pacjenta. Najczęściej pracuję z osobami zmagającymi się z przewlekłymi problemami bólowymi kręgosłupa, stawów skroniowo- żuchwowych czy kończyny górnej.

W terapii kluczowa jest dla mnie edukacja na temat codziennych nawyków, regeneracji oraz zarządzania stresem. Poza zmniejszeniem bólu, równie ważne jest wprowadzenie działań, które będą zapobiegać jego ponownemu wystąpieniu. Trwałe efekty są możliwe dzięki zaangażowaniu zarówno terapeuty, jak i pacjenta.

Poza terapią manualną przykuwam szczególną uwagę na wpływ jakości oddychania dla funkcjonowania całego ciała. Praca z oddechem może realnie poprawić jakość życia.

Z zamiłowania do nauki współtworzę projekt Fizjomate, którego celem jest odkrywanie mechanizmów rządzących ludzkim ciałem. Wolny czas spędzam na planowaniu większych lub mniejszych podróży, a także trenowaniu swojej uważności przy jogowych praktykach.

ukończone kursy i szkolenia

Terapia manualna w ujęciu klinicznym. Fizjopassion Moduł I-V (2021/2022)

Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym. Neuroprojekt (2021)

Wywiad i badanie trzewne – warsztat. Fizjopassion (2020)

Przepona i jej systemowe korelacje – warsztat. Fizjopassion (2019)

Totalna terapia. Marek Purczyński Moduł I-II (2019)

Kinesiotaping. Kinesio Polska KT1 & KT2 (2019)