Skip to main content

Magdalena Daciuk

Konsultantka ajurwedy
Nauczycielka jogi 

Z pomocą jogi i ajurwedy pomagam kobietom odnależć w życiu równowagę. Te dwie dziedziny tworzą według mnie doskonały, uzupełniający się duet i są wystarczającymi narzędziami do zrównoważonego, szczęśliwego życia.

Po raz pierwszy spotkałam się z Ajurwedą podczas szkoły rodzenia, prowadzonej przez dr Preeti Agrawal, która od lat propaguje holistyczne podejście do człowieka. To właśnie wtedy ziarenko ciekawości zostało we mnie zasiane. Czułam, że człowiek nie jest podzielony na kawałki i nie można leczyć go odrębnie. Czułam, że jest całością i należy spojrzeć na niego holistycznie. Zapaliłam się do zgłębiania tej wielotysięcznej wiedzy o życiu, a ta fascynuje mnie coraz bardziej. Zaczęłam żyć według ajurwedyjskich zaleceń dostosowanych do moich potrzeb. Właśnie to indywidualne i całościowe podejście do człowieka oraz jego skuteczność skradły moje serce. Szczególne zmiany zaszły w mojej diecie. Okazało się, że do tej pory funkcjonowałam dokładnie na odwrót niż zaleca Ajurweda. Wkrótce zaczęłam doświadczać efektów tego nowego stylu życia, a moje ciało wracać do równowagi. Z czasem dodawałam kolejne elementy do mojej codziennej rutyny i stały się one moją codziennością. 

Podczas kursu na konsultantkę ajurwedyjską urzekł mnie kolejny aspekt Ajurwedy - psychologia ajurwedyjska. Dzięki niej zaczęłam lepiej rozumieć ludzki umysł i jego wpływ na ciało człowieka, a właściwie całe jego życie. W nowym zupełnie świetle zobaczyłam też relacje międzyludzkie, które bywają przyczyną wielu nieporozumień. Dzięki Ajurwedzie poznałam swoją prawdziwą naturę, a w ludziach dostrzegam ich unikalne cechy, z którymi przyszli na świat. Pomogło mi to nabrać dystansu i zrozumienia w kontakcie z drugim człowiekiem, co przełożyło się na zmianę mojej komunikacji i poprawę relacji.

Jestem też nauczycielką jogi. Na tę ścieżkę sprowadziły mnie nieprzyjemne doznania w ciele, jak nawracający, silny ból. W tamtym czasie szukałam pomocy u wielu specjalistów, jednak nikt nie potrafił mi pomóc. Ukojenie znalazłam w jodze, do której wróciłam po latach i krok po kroku z pokorą uczyłam się jej na nowo z inną świadomością. Dziś wiem, że po prostu do niej dojrzałam. Wartości, jakie zaczęła wnosić do mojego życia joga były dla mnie fascynujące. Postanowiłam, że będę się tym dzielić z ludźmi i w ten sposób rozpoczęłam swoją drogę nauczycielską, na której jestem do dziś.

W mojej pracy, głównie z kobietami, dzielę się wiedzą i doświadczeniem oraz zapraszam do samodzielnego odkrywania oblicza jogi i wejścia w jej świat.

ukończone kursy i szkolenia

Ayurveda Consultant Course Level 1 (ACOC-1(2021)

Akredytowany kurs masaży orientalnych i ajurwedyjskich: Abhyanga, Shiroabhyanga, Shirodhara, Udvartana, Ratnaabhyanga, Padanghata, Netra Vasti

kurs Ajurveda massage & treatments: Abhyanga, Mukhabhyanga, Shiroabhyanga, Bashpa Sweda (2020)

członkostwo Shivani Ayurveda Association of Professional Consultant (2021)

Instruktor hatha jogi (2020)

Joga dla kobiet w ciąży i połogu (2020)

MBSR (trening redukcji stresu oparty na uważności) (2020)