Karolina Gała
Od dziecka uwielbiałam aktywne spędzanie czasu. Gdy tylko mogłam, szukałam okazji, żeby się wspiąć na drzewo lub pojechać nad jezioro. Codzienny ruch przerodził się w regularne sporty, zaś regularne sporty - w pasje.
Na przestrzeni swojego życia próbowałam różnych sportów, m.in.: pływanie w monopłetwie, wspinaczka wysokogórska i sportowa, snowboard, jazda konna, kitesurfing i wiele innych. Zauważyłam, że każdej kolejnej dyscypliny uczę się coraz szybciej, a nabyte umiejętności pozwalają mi rozwijać się w innych dziedzinach. Nauczyłam się, jak wiele korzyści dają ruch i wyćwiczone wzorce ruchowe, a to doświadczenie przenoszę na pracę.
Szukając swojej ścieżki zawodowej, na 2. roku studiów trafiłam na praktyki zawodowe do ośrodka fizjoterapii - Dawcy Zdrowia, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie tylko przez zaplecze jakie oferował, ale przede wszystkim dzięki zgranej ekipie specjalistów, których głównym celem było dobro i świadoma terapia pacjenta. Tam poznałam Sandrę (obecnie założycielkę ISTRY), osobę, która zaraża energią i pasją do poszukiwania ruchu w życiu codziennym. Od razu wiedziałam, że Sandra jest fizjoterapeutką, która myśli tak jak ja i która podąża ścieżką, którą też chciałabym podążać.
Swoją przygodę z pracą z dziećmi zaczęłam już w 2014 roku jako instruktor snowboardu na zimowiskach w Alpach.
Od 2018 roku współpracuję z fundacją Ładne Historie, gdzie przy pomocy specjalistycznego sprzętu, pomagamy dzieciom niepełnosprawnym w wędrówkach górskich.
W 2021 roku zostałam wykładowcą w szkole policealnej, gdzie uczyłam takich przedmiotów jak: masaż, fizjoterapia, zagadnienia kliniczne, anatomia i fizjologia. Postawienie się w roli nauczyciela było dla mnie istotną lekcją dot. klarownego przekazywania wiedzy, co jest bardzo istotne podczas współpracy z pacjentem. Od 2021 roku pracuję również w ośrodku rehabilitacji dziecięcej, gdzie prowadzę terapie dzieciom z asymetriami, wadami stóp, dysplazją, ze spektrum autyzmu czy z porażeniem mózgowym.
Cotygodniowe spotkania edukacyjne w ramach projektu Handmade Health prowadzone przez fizjoterapeutów i osteopatów (2021 - obecnie)
Autonomiczny Układ Nerwowy - wielowymiarowe podejście terapeutyczne (2022)
Trójpłaszczyznowa Terapia Manualna Wad Stóp u Dzieci na podstawach neurofizjologicznych - metoda “Zukunft- Huber” (2022)
Terapia Multisensoryczna z Językiem Migowym (2019 - 2020)
Traumatologia Sportowa z elementami Fizjoterapii (2020 - 2021)
Masaż Tkanek Głębokich (2018)